Cоціально-значимий проект «Міст Доброти»

 

Доброта - це ключ від щастя. Доброта збагачує цінність кожної особистості. Доброта єднає людей. У сьогоднішньому світі багато обману, насилля, ворожнечі. Люди, природа відчувають гостру потребу у захисті. Але ж саме людина, як свідома особа, має проявляти доброту. Тож кому як не нам відроджувати та надихати інших на доброчинність! Саме у нинішній час необхідно зайнятися будівництвом Мосту Доброти від серця до серця. Очікувати - значить втрачати!
Якщо не ми, то хто?.. Якщо не сьогодні, то коли?..

 

Чому саме цей проект?

Попри об’єктивну тенденцію до глобалізації всіх сфер діяльності людства, наш сучасний світ сьогодні є поділеним на всіх рівнях життя – від міжнародних стосунків до внутрішнього світу кожної людини. Ось чому дуже актуальним є завдання побудови мостів у відносинах як між різними соціальними групами, так і між окремими людьми. Ми віримо, що таким мостом може слугувати доброта.

Мости створюють умови для активного спілкування, яке збагачує обидві сторони, дозволяє мешканцям різних берегів краще пізнати одне одного, й допомагає їм зробити життя кращим. Мости Доброти теж треба будувати як і звичайні мости. В них треба вкладати чимало зусиль, часу, натхнення.

Загальні цілі і завдання проекту:

Створити спільний простір для підтримки і розвитку благодійних громадських ініціатив, спрямованих на оздоровлення психологічного клімату в суспільстві, встановлення взаєморозуміння між людьми та соціальними групами на засадах взаємної поваги та толерантності, шляхом консолідації дій лідерів місцевих спільнот, громадських організацій, органів виконавчої влади, засобів масової інформації, окремих громадян, підтримуючих ідеї проекту.

Проект охоплює три головні напрямки:

 • Міст до себе (стати добрішим, думати позитивно);
 • Міст один до одного (добрі, гармонійні взаємостосунки в суспільстві);
 • Міст між людьми планети (культура доброти: гармонійне існування самобутніх культур).

Діяльність в рамках проекту:

 • проведення творчих фестивалів та виставок на теми: «Доброта, яка спасе світ», «Дорогою доброти до країни щастя»; «Сила та краса Доброти»;
 • створення простору для обміну досвідом та ноу-хау представників культури, науки, освіти, охорони здоров’я, спорту, суспільних діячів (конференції, круглі столи, майстер-класи);
 • сприяння розвитку індивідуальних особливостей та творчого потенціалу особистості, навчання методиці відновлення внутрішніх сил (майстер-класи, лекції, тренінги, семінари);
 • навчання методиці релаксації, поліпшення фізичного, психічного та духовного здоров’я (лекції, семінари, тренінги);
 • створення Клубів «Доброта в дії» за різними напрямками («Добра школа», «Добрий сад», «Добра лікарня», «Магазин доброзичливості», «Трамвай Доброти», «Пресклуб «Добре слово»);
 • створення буклетів та методичних посібників, у яких розкривається цінність та дієвість доброти («Абетка Доброти», «Скарбниця добрих думок», «Створюємо свій світ Добра»);
 • проведення зустрічей для школярів та молоді з цікавими людьми сучасності, що мають особливі професійні досягнення та життєві перемоги («Доброта, яка збагачує нас», «Одвічна цінність Доброти», «Мій світ Добра»);
 • проведення еко-суботників «Добрі рукавички» або «Свято добрих рук» у скверах, на площах; посадка нових насаджень;
 • організація та проведення групових виїзних кампаній «Міст Доброти» з метою обміну досвідом та самовдосконалення;
 • створення «Алеї Доброти» у містах та селищах для втілення цікавих ідей та посадки декоративних насаджень жителями та почесними гостями міст та селищ.

Очікувані результати:

Реалізація проекту стане хорошим стартом в області формування в місцевій спільноті установок на (1) використання позитивних підходів до вирішення проблем, які стоять як перед окремою людиною, так і перед всім суспільством, (2) виникнення цілісності суспільства на базисі таких загальнолюдських цінностей, як: взаємна повага, терпимість, доброта, що завжди є запорукою стійкого розвитку суспільства.

Ініціатори проекту:

 • Тернопільський Центр Духовного Розвитку
 • Міжнародна громадська організація «Соціально-культурний центр»
 • Громадська організація «Центр Брахма Кумарiс»

Термін здійснення: 2019-2024 рр.

Географія проекту: Україна, Молдова.


Інтерв`ю з Євгенією Урсу

Пропонуємо до вашої уваги запис розмови з Євгенією Урсу - Послом Миру ООН, головою асоціації "Молдова та свої національні меншини" (клуб ЮНЕСКО), продюсером міжнародного фестивалю "Сузір`я талантів", директором міжнародного фестивалю "Зоряний Шлях" та одним з ініціаторів проекту "Міст Доброти".


Новини проекту

18 квітня 2022 р. в селищі Козова відбулася програма для дітей-переселенців з Донецької, Луганської та Чернігівської областей за участю дитячого театру "Дивосвіт".

Детальніше: Програма для дітей-переселенців

15 квітня 2022 р. в рамках проекту "Міст Доброти" відбулася зустріч з дітьми-переселенцями з Донецької, Луганської та Чернігівської областей України.

Детальніше: "Наші гаївки": зустріч з дітьми-переселенцями

У четвер, 17 лютого 2022 року, відбулася чергова зустріч у рамках проекту "Міст Доброти". Цього разу учасники проекту з різних міст України та Молдови зустрілися онлайн, на платформі Zoom.

Детальніше: Зустріч однодумців

17 лютого 2020 року в Україні оголошено Днем Доброти. До цього дня організатори проєкту «Міст Доброти» ретельно готувались заздалегідь. Підготували виставку, продумували розважальні та інтелектуальні ігри, шили костюми… Адже діти є найбільш довірливою та вибагливою аудиторією.

Детальніше: День Доброти у Львові

13 листопада у Львові, в рамках проекту «Міст Доброти», відбулась програма, присвячена міжнародному Дню доброти, в котрій взяли участь 50 учнів, а також викладачі. Програма проходила на базі відомої в місті URBAN-бібліотеки і була організована Центрами Брахма Кумаріс Одеси, Києва і Львова, Тернопільським центром духовного розвитку.

Детальніше: Міжнародний День Доброти у Львові

9 вересня у Львові в приміщенні Першої Львівської медіатеки пройшла зустріч учасників круглого столу «Міст єднання і доброти». Зустріч проводилась в рамках національного проекту «Міст Доброти», ініціаторами котрого є Тернопільський Центр духовного розвитку та Університет Брахма Кумаріс, Україна.

Детальніше: Круглий стіл «Міст Єднання і Доброти» у Львові

У Тернополі стартував соціально-важливий проект «Міст Доброти». Проект має на меті відроджувати істинну Доброту у всіх її багатогранних проявах: яка оздоровлює, розвиває, збагачує та гармонізує особистість, суспільство і світ.

Детальніше: «Міст Доброти» – ланцюгова реакція Добра стартувала в Тернополі

14 квітня 2019 року в рамках соціально-значимого проекту «Міст Доброти» пройшов захід, присвячений закладенню Алеї доброти в смт. Козова Тернопільської області.

Детальніше: «Міст Доброти»: закладка алеї в смт. Козова

13 квітня в Україні відбувся старт соціально-значимого проекту «Міст Доброти», ініційований Центром духовного розвитку м. Тернополя. Проект стартував у формі роботи круглого столу в бібліотеці Тернопільського державного медичного університету.

Детальніше: «Міст Доброти»: старт проекту