Дії на основі егоїстичної свідомості, дії без любові призвели до того, що життя втратило сенс, а в серцях людей залишились біль та пустка. З іншого боку, результатом духовних та релігійних практик стало те, що духовність виявилась відірваною від реальності й нездатною належно впливати на життя.Тепер необхідно так налаштувати свою свідомість, щоб можна було відчувати всю повноту й багатство активного життя в цьому світі, одержуючи при цьому енергію й силу завдяки духовним зусиллям.

Раджа Йога – це спосіб життя, який допомагає об`єднати духовну й матеріальну сторони життя і включає в розпорядок дня практику медитації, або позитивного мислення. Медитація й життя взаємопов`язані. Їх неможливо роз`єднати. Відповідно до якості моїх думок я буду виконувати дії, а якість моїх дій буде впливати на мої думки.

Мої думки – це мій власний витвір. Якщо я захочу, я можу відсторонитись від усвідомлення тіла й спрямувати свої думки до усвідомлення свого вічного «я». Я одержую доступ до спокою й до всіх чудових якостей, які приховані в мені та первинно властиві мені, але виявились забутими з-за надмірно матеріалістичного й обмеженого мислення та поведінки.

Я заново відкриваю в собі доброзичливі почуття, які народжуються на основі моїх позитивних якостей. Ці почуття, в свою чергу, позитивно впливають на мою поведінку. Чим сильніше я відчуваю це, тим більший результат. Оскільки й душа, й тіло заряджаються, подібно батарейці, позитивною енергією, я починаю природно випромінювати любов і щастя.

Крім того, моя поведінка починає впливати на якість моєї медитації. Якщо я дію згідно зі своїми первинними якостями – зі своїм істинним «я» - я можу дуже легко відчути ці якості, коли захочу.

В міру того як я звільнююсь від негативних рис, таких як, наприклад, егоїзм, я вчусь тому, як завжди залишатись вірним собі – не тільки під час медитації, але й виконуючи дії та взаємодіючи з іншими.

В медитації, коли одержуєш доступ до чистого усвідомлення душі, можна відчути багато радості. Якщо відсторонитись від тіла, зануритись в глибину себе, перейти від фізичного в новий вимір, де царює абсолютний спокій, то можна відчути свій зв`язок з божественним. Душа оновлюється й наповнюється силою.

Зараз ця практика потрібна, мабуть, найбільше. Вона стає засобом, який допомагає контролювати свої думки, почуття й дії.