Будьте добрим до себе. Як мудро сказав Будда, "Якщо ваше милосердя не поширюється на вас самих, то воно неповне». Усвідомте, які негативні наліпки ви клеїте на себе і подумайте, як можна безболісно зняти їх.

Думайте про себе з любов`ю. Уявіть, що ви спокійно сидите біля тихого гірського озера, на березі якого ростуть дерева. Вдивляючись в спокійну гладь води, ви бачите своє відображення. Зверніть увагу на спокійний вираз обличчя. Дивлячись на відображення своїх очей, ви дивуєтесь лагідному погляду та безмежній здатності випромінювати любов. Ваше відображення радіє вашій присутності. Воно захоплюється вами. Виявіть у відповідь свою повагу. Подаруйте любов своєму власному образу.

Добрі побажання. Уявіть, що ви продираєтесь крізь густі джунглі і нарешті опиняєтесь на березі струмка, в який спадає водограй. Встаньте прямо під струмінь водограю та уявіть, що на вас ллються благословення та добрі побажання всіх людей, які вам зустрінуться сьогодні. Не забудьте подякувати їм добрим поглядом, коли знову зустрінете їх.Напишіть собі листа від імені незнайомця, який спостерігав за вами здалеку і був захоплений вашими якостями та досягненнями. Ви здивуєтесь, яким переконливим і повним компліментів виявиться ваш похвальний лист.

Уявіть, що вас викрали для того, щоб позбавити вас від всіх страждань. Ці викрадачі – істина, любов та гумор. Дивлячись вам прямо в очі, Істина нагадує вам про те, що життя – це пригода і не треба сприймати її надто серйозно. Обійнявши вас за плечі, Любов говорить вам, що ваша душа чудова в своєму сліпучому сяйві. А потім з`являється Гумор і розповідає вам ваш улюблений жарт. Ви знову смієтесь, як і тисячу разів до цього. Ваш сміх луною розноситься по всьому світу; всі ваші страждання зникли.

Складіть особисту карту успіху. Намалюйте таблицю: зверху по горизонталі – місяці року, а вниз по вертикалі – різні сфери вашого життя, такі як взаємостосунки, робота, творчість, особистий розвиток, здоров`я. В кінці кожного місяця відмічайте свої успіхи, яких ви досягли в кожній з областей. Це може бути будь-який успіх: завершення проекту на роботі або регулярні заняття англійською. За кожне досягнення намалюйте у відповідному стовпчику золоту зірку – як символ винагороди за ваші зусилля.

Оцініть силу думки. Подумайте про творчі сили природи – як гусінь перетворюється в метелика, як на деревах з`являються бруньки. Подивіться на свої ідеї в цьому ж світлі: ви маєте безмежну здатність створювати ідеї. Ви – імператор в світі думок.

Створіть позитивну думку про себе. Наприклад, "Я спокійний" або "Я любляча душа". Потім виберіть якийсь предмет та зв`яжіть його з цією думкою. Подумайте про цей предмет, що допоможе вам розкрити та глибше зрозуміти вашу думку. Наприклад, думку "Я спокійний" можна зв`язати з чашкою чаю. Уявіть, що чашка по вінця наповнена спокоєм, нагадуючи вам про те, що ваш запас спокою безкінечний. А тепер передайте цю чашку другу, який переживає стрес. Ви спостерігаєте, як друг п`є з вашої чашки і посміхається. Поступово його напруження спадає і він вже відчуває себе розслабленим – як і ви.