Як теплі промені сонця підтримують слабкий паросток, так і почуття милосердя дарує втіху і підтримку серцям в цьому суворому світі. Дати гарну пораду і силу йти правильним шляхом, допомогти людині усвідомити істину і зробити правильний вибір – це вияв милосердя. Милосердя - це не лише м'якість або співчуття. Бути милосердним – означає допомогти людині повернути самоповагу і гідність.

Милосердя не в тому, щоб відчувати ті самі страждання або жаліти, і не в тому, щоб потурати вадам, але з любов'ю і терпінням допомогти піднятись і стояти на власних ногах. Милосердя невіддільне від поваги. Милосердна людина допомагає іншому так, що той ніколи не відчує, що його вважають слабким, бідним і ні до чого не здатним.

Нікого не обвинувачуйте і не осуджуйте, навіть тих, хто неправильно чинить з вами, виявляє гнів чи погорду. Часто люди завдають болю лише тому, що самі страждають і відчувають біль та страх. Бути милосердним – означає вміти зрозуміти істинні почуття, приховані за зовнішньою маскою.

Милосердя до інших неможливе без милосердя до себе. Бути милосердним до себе – означає зізнатися собі в своїх недоліках і поступово перетворити їх на чесноти. Природа людини духовна, її істинні потреби неможливо задовольнити чимось матеріальним і недовговічним. Усвідомити це і жити у згоді зі своєю духовною природою – це істинне милосердя.