Б.К. Атам Пракаш народився у Махараштрі у релігійній родині. У 1973 р. він закінчив Університет Нагпуру з золотою медаллю, отримавши ступінь магістра точних наук в галузі хімії. В той самий час він познайомився з Університетом Брахма Кумаріс. Вже у дитинстві він цікавився філософією релігії, вивчав писання у пошуках внутрішнього спокою й істини. Медитація Раджа Йоги, яку викладають у Всесвітньому Духовному Університеті Брахма Кумаріс, допомогла йому в його духовному пошуку. У 1976 році він повністю присвятив себе діяльності цієї організації. Останні 35 років він практикує медитацію, проводить лекції і спеціальні сесії з Раджа Йоги для тисяч прихильників йоги в усьому світі.

Він також мандрує Індією, викладає Раджа Йогу, бере участь у радіо- та телепередачах, дає інтерв`ю, читає лекції, в яких надихає людей знайти мир і гармонію всередині себе. Він відомий своєю простою, легкою та виразною манерою пояснювати духовні істини, захоплююче передавати свій досвід медитації Раджа Йоги, яка є для нього основним предметом вивчення, разом з такими темами, як засвоєння чеснот та безкорисливе служіння людям.

У 1993 році, перебуваючи у країнах Європи і Африки на запрошення центрів Раджа Йоги, він відвідав Англію, Данію, Швецію, Германію, Австрію, Італію, Швейцарію, Францію і Бельгію, а також Кенію і Танзанію, торкаючись у своїх лекціях таких тем, як «Раджа Йога – королева всіх йог», «Сила порозуміння та сила любові», «Дослідження свого розуму», «Позитивне мислення», «Вічні цінності», та інші.

Протягом цього 75-денного туру Атам Пракаш не лише зустрічався з прихильниками Раджа Йоги. Його духовне світло й сила допомогали багатьом людям відчути внутрішній спокій і щастя. Він також побачив, что люди на Заході прагнуть глибше зрозуміти й вивчати Раджа Йогу. У наступні роки він відвідав майже всі країни Північної та Південної Америки, Карибські острови, Австралію й країни Азії, в тому числі Японію, Китай, Корею, В`єтнам, Індонезію й Тайланд, та інші. З лекціями і семінарами з Раджа Йоги він побував у Білорусії, Росії, та країнах Балтії.

У 2018 році Б.К. Атам Пракаш вперше відвідує Україну.