Медитація – це потужний спосіб возз’єднання з нашими найціннішими внутрішніми ресурсами тиші, спокою, стабільності та гармонії. Вона зміцнює нас і збільшує нашу здатність як розслаблятись, так і зосереджуватись. Зокрема, регулярна і послідовна практика медитації розвиває нашу внутрішню майстерність, поступово дозволяючи нам керувати своїми думками і почуттями, а отже, словами та діями.
Ми рекомендуємо Вам прямо зараз поекспериментувати з медитативною вправою. Для цього дотримуйтесь наступних правил:
- Знайдіть тихе місце, за можливості подалі від шуму й активності.
- Сядьте зручно, розслаблено, але з прямою спиною.
- Оберіть одну з медитацій з інструктором і слухайте її, намагаючись іти за коментарями протягом всієї вправи.
Медитація "Сила думок"
Медитація "Духовні афірмації"
Медитація "Створення спокійного стану розуму"
Як медитувати правильно?
Часто ті, хто погано знайомий з медитацією, непокояться про те, правильно вони це роблять чи ні. Насправді немає правильного або неправильного способу медитувати. Немає жорстких правил. Отже, не турбуйтесь про це, просто розслабтесь і дайте собі можливість досліджувати, експериментувати і відчувати.
Коли медитувати краще?
Медитувати можна у будь-який час доби. Але найкращий час для пробудження тіла й духа – ранній ранок. Коли ви відпочили, ніхто вас не відволікає, і вібрації оточуючого нас світу найбільш спокійні. Не дивно, що всі досвідчені медитуючі встають на світанку, вітаючи новий день. Перші півгодини свідомого стану у медитації стануть основою вашого дня. Встаньте рано-вранці. Займіться медитацією, перемикніть свою свідомість й відкалібруйте свою енергію. Ви відчуєте, наскільки ліпшим став ваш стан.
Якщо немає часу медитувати…
Хочете медитувати, але у вас немає часу? Ось проста пропозиція: медитуйте, піднімаючись або спускаючись сходами або ліфтом. Просто цілком зосередьте свій розум на цьому моменті, займіть його думками для медитації, коли піднімаєтесь сходами, ескалатором або ліфтом.
Чи потрібен розпорядок для медитації?
Часто рекомендують медитувати по 5-10 хвилин на початку дня і стільки ж – в кінці дня. Багато хто радить займатись медитацією кожного дня в один і той же час протягом однакової кількості часу, щоб легше виробити розпорядок для медитації. Тоді як інші кажуть, що це зовсім не обов’язково. Що ви виберете – залежить лише від вас. Можливо, вам буде легше почати з меншого і робити це у своєму власному темпі.
Засинаєте під час медитації?
Це нормально. Але! Якщо це відбувається занадто часто, подумайте, в чому причина і як з цим впоратись, тому що сон і медитація – це два різних стани.
Ось про що слід подумати:
- Ваша сонливість – ознака того, що ви втомились?
- Можливо, ви медитуєте у задушливій кімнаті?
- У якій позі ви медитуєте? Сядьте зручно, але не настільки, щоб заснути.
- Можливо, вам потрібно прогулятись, щоб сонливість минула.
- Медитуйте з відкритими очима, щоб бути уважними.
Медитація на кухні
Перенесіть медитацію на свою кухню. Як? Коли ви миєте і нарізаєте, варите і запікаєте … медитуйте. Медитуйте кожні 15 хвилин або півгодини. Будьте свідомими. Будьте спокійними і щасливими на кухні і готуйте з любов'ю. Так ви перетворите приготування їжі на медитацію.