Мати гідність – означає поважати себе, цінити себе як неповторну духовну особистість. Пізнаючи себе, проникаючи в суть свого внутрішнього світу, людина відкриває істинну гідність, сховану в глибині душі.

Людина, сповнена гідності, без сумнівів продовжує свій шлях, не реагуючи на лихослів’я людей, як слон, що спокійно й велично йде своєю дорогою, навіть якщо навколо гавкають собаки. Він переможець не тому, що когось топче, а тому що знає, хто він і куди йде. У випадку, коли здається, що зникли всі опори, внутрішній стан самоповаги стає надійною опорою, яка ніколи не підведе.

Людина з почуттям власної гідності не дасть іншим приводу вказувати на її недоліки, вона сама буде докладати зусиль, щоб виправити їх. Той, хто поважає себе, з повагою ставиться до свого часу, думок, свого існування, тобто використовує все, що має, плідно і нічого не витрачає марно.

Не порушувати обіцянок, робити кожну справу якомога краще, з повагою ставитись до кожної людини – це теж вияв поваги до себе.

Створюйте позитивні думки про себе і будьте такими в житті. Усвідомте свої особливості, використовуйте їх якнайчастіше у своїх діях та стосунках, і у вас завжди буде почуття власної гідності.