Бути дисциплінованим – означає виконувати правила, які підтримують порядок в житті. Дисципліна приносить безпеку і полегшує життя. В дійсності, дотримуватись чіткої системи – це природний стан. Для потягу природно рухатись рейками. Для річки природно текти між берегами. Якщо порядок порушується, це приносить багато складнощів і великі збитки.

Однак має бути внутрішнє бажання дотримуватись правил, тоді дисципліна приймається з любов'ю. Коли дисципліна нав’язана зовні чи має показний характер, вона не може існувати довго. Вона перетворюється на пута і викликає роздратування. Залишаючись наодинці, людина ігнорує її.

Коли щось не ладиться і настрій псується, тоді дисципліна допомагає дотримуватись заведеного порядку і таким чином рухатись вперед, зберігаючи стабільність.

Дисципліна – це повага до життя і повага до себе. Коли є певний розпорядок, не доводиться багато думати, що робити далі, не виникає збентеження, яке витрачає час, людина багато встигає зробити. Роблячи все вчасно, вона здобуває повагу інших. Складайте план дій, а також план роботи для свого розуму.

Дисциплінована людина дотримується того, що приносить благо душі та тілу. Вона вміє управляти своїм розумом і своїми органами чуття: що слухати і що не слухати, на що дивитись і що не помічати, що говорити і що не говорити, про що думати і про що не думати. Самодисципліна допомагає позбавитись марного, спрямувати енергію в потрібне русло і, в результаті, наповнитись силою та щастям.

Завдяки самодисципліні людина досягає високої мети, бо не відкладає свої зусилля, не звертає з обраного шляху. Вона зосереджена на необхідному.