Символ мудрості - лебідь, який здатен відрізнити перлини від каменів: він збирає лише перлини і не торкається каменів. Мудра людина вміє відрізнити правильне від неправильного, благодатне від шкідливого, корисне від марного і зробити вірний вибір. Її не може обманути зовнішній блиск – вона знає істинну вартість речей. Мудра людина розуміє суть ситуації, сховану за зовнішнім боком, і діє, піклуючись про те, щоб благо було для всіх. Мудра людина, помічаючи тьмяність життя, не критикує і не скаржиться, а розумно використовуючи те, що дано, змінює обставини на краще.

Людина стає мудрою, коли до знань додається досвід. Коли ви застосовуєте знання в житті, вони стає мудрістю. Один з проявів мудрості в житті – рівновага. Намагайтесь зберігати рівновагу роботи і відпочинку, любові і закону, гнучкості і твердості, часу для себе і часу для інших, духовного і матеріального. Використовуйте те, що є, якнайкраще.

Зважити все, перш ніж діяти – в цьому мудрість. Не повторювати помилок – це мудрість. Мудрість – це чистота інтелекту, не забарвленого упередженнями, корисливістю, здатного прислухатись до незаперечного голосу вищої Істини.

Мудра людина внутрішньо наповнена і тому небагатослівна. Вона говорить лише тоді, коли це необхідно. Вона здатна визнати правоту іншого. Перемога не зробить її гордовитою, а невдача не змусить занепасти духом. Вона сприймає перемогу спокійно, а поразку – з посмішкою, бо розуміє, що життя – це гра перемог і поразок. Уроки життя роблять її ще більш мудрою.