Запитайте себе: «Чи сьогодні ранок був добрим?» Адже мої найперші думки, починаючи з моменту пробудження, впливають на весь наступний день.
Якщо вже вранці думки розбігаються в різні боки, якщо я відчуваю занепокоєння через ситуації чи події, що мають відбутися протягом дня, якщо я засмучений з приводу того, що було вчора, – мені буде складно зберігати позитивний настрій протягом усього дня.
Якщо я не використовую ранковий час для того, щоб впорядкувати свої думки, звільнивши розум від усього зайвого, то коли ж іще протягом дня я знайду час для виконання цього завдання?
Щоб привести думки до ладу, потрібен стан спокою та ясності. Тому дуже важливо рано-вранці певний час побути в тиші, наодинці з самим собою, й перевірити, чи немає в голові якихось марних думок. Якщо ж вони є - позбутися їх, налаштовуючись на позитивний лад і чисте внутрішнє ставлення.
Якщо в розумі з'являються марні думки, і я намагаюся боротися з ними, я створюю ще більше марного – даремні думки посилюються й захоплюють мене, позбавляючи сили. Насправді ж ці думки не мають жодної реальної основи; це лише паперові тигри. Замість того, щоб боротися з ними, краще навчитися цілеспрямовано створювати чисті, позитивні думки, здатні автоматично витіснити слабкі, марні та негативні думки. Наприклад, замість того, щоб думати «Я не повинен дратуватися, я не повинен дратуватися», краще думати – «Я розумію, чому люди так поводяться. Я розумію, чому вони так роблять».