Святкування Міжнародного Дня Йоги у Маріїнському парку.

20 червня 2016 р. Київ, Україна

Жовто-гарячий, білий, зелений, лазуровий та жовтий – стрічки  кольорами державних прапорів Індії та України пов`язували всім учасникам святкування Міжнародного Дня Йоги у столиці України. Звичайно ж, у яскравому калейдоскопі різних напрямків йоги було значно більше фарб та відтінків. Від класичної хатха-йоги до вправ у повітрі, від медитації до аюрведи, від практики пранаям і мудр – до виконання кіртан та мантр. 

Зібрати на одній сцені таке розмаїття різних течій і майстрів вдалося значною мірою завдяки ентузіазму посла Індії в Україні, пана Маноджа К. Бхарті  його дружини, пані Анаміки Бхарті. 

До участі у проведенні програми у Центральному парку культури та відпочинку посольство Індії запросило Українську федерацію йоги, йога студії Андрія Сидерського і Владислава Очеретько, центри йоги «Ішвара Йога» и «Гаятрі», танцювальні школи «Накшатра», «Сарасваті» та «Шовковий шлях», гуманітарну організацію «Мистецтво Життя», Всесвітній Духовний Університет Брахма Кумаріс, Аюрведичну академію Європи, медичний центр «Расаяна» та багато інших організацій.

Гідне місце у цій палітрі фарб зайняла й Раджа Йога. Стародавнє мистецтво керування розумом представили студенти Київського Центру Брахма Кумаріс. Протягом всього дня у білому наметі бажаючі мали змогу ознайомитись з основними поняттями Раджа Йоги і прослухати початковий урок медитації. А поруч проходила психологічна гра «Доброскоп», яка дозволяє краще зрозуміти власні позитивні риси характеру. 

Як кажуть в Університеті Брахма Кумаріс, назва «Раджа Йога» має декілька значень. «Раджа» - означає «король». Раджа Йога є такою простою практикою, що нею можуть займатись навіть такі зайняті люди, як королі. А метою Раджа Йоги є зробити нас «раджами» - володарями власних органів чуття, розуму й інтелекту і тим самим – володарями власної долі.

Презентація Брахма Кумаріс, що проходила на головній сцені свята – літній эстраді Маріїнського парку, включала демонстрацію медитації, а також пісню на хінді та класичний танець, блискуче виконані студенткою Брахма Кумаріс з Донецька.

Ті, хто відвідав цього дня Маріїнський парк, запевне погодяться з тим, що це свято йоги наблизило нас одне до одного. Адже всіх нас поєднує спільне духовне начало, завдяки якому ми здатні усвідомлювати власне існування, відчувати спокій, щастя, любов, бути милосердними, розуміти та приймати інших.